İş buldum (mu) – 2 yazısını okumadan bu yazıyı okumanız önerilmez 🙂 Dehşet şekilde spoiler içerir !

Yazılarımı genelde gece yarıları ve morelimin bozuk olduğu zamanlarda yazdığımdan dolayı, öncelikler yazım kuralları ve kelimelerdeki bazı anlamsız harfler için özür dileyerek başlamak isterim. Şu anda saati söylemek gerekirse 05:26 🙂 akrep ve yelkovanı 2 kez üst üste görmek üzereyim. Uykusuzluğun dibine vurulmuş fakat gram uyku girmiyor gözlere… neyse konumuza gelelim…

İş buldum (mu) – 2 olayında üzüntüyle evin yolunu tutmaya başlamıştım ki, eski bir arkadaşla karşılaştım, kısa bir selamlaşmanın ardından yaşadığım durumu biraz özetlemek isterken kendisi sözümü kesti. Bir arkadaşının acil elemana ihtiyacı olduğunu, iş yerinin bulunduğumuz yere çok yakın olduğunu söyledi, hemen görüş dedi ve telefonunu verip onun selamımla iş yerine gitmemi söyledi. Hayatımda yaşadığım en büyük şoku telefonu yazarken fark ettim. Arkadaş telefonu yazdırıyor. 0 5.. … .. .. benim telefonda M. X. yazıyor. Şoka girmiş bir durumda arkadaşa bakıyorum. Ne oldu filan derken.

-Yahu bu benim doğup büyüdüğüm yerdeki arkadaşım. Telefon numarası da kayıtlı ismi M. X. değil mi ?

-Evet

İkimizde şoktayız 🙂

Arkadaşıma teşekkür edip yanından ayrıldım, Yolda yürürken M. X.’i aradım. Yaklaşık 15 saniye konuştuk.

-Selam M. nasılsın ?

-İyiyim Burak sen nasılsın ?

-İyiyim bende, M. Eleman arıyormuşsun.

-Burak hemen gel.

Evet, sadece bu  kadardı 🙂 yarın sabah geleceğimi söyleyip kapattım. Nasıl mutlu olduğumu burda kelimelere dökemem, Lise hayatımın büyük bir kısmı kendisiyle geçmişti, Nerdeyse 15 yıllık bir dosttu.

Sabah yanına gittim, Eskilerden konuştuk, Güldük eğlendik, İş başka arkadaşlık başka dedik 🙂 Maaşımı konuşup Bismillah deyip başladım, Artık orası benimdi. Elimden gelenin fazlasını yapmak zorundaydım. 3-4 gün işleri öğrenmekle geçti. 5. gün çok dehşet bir olay daha yaşadım. M. X. çok eski bir dostumu daha davet etmişti. Gördüğümde inanamadım, Öyle bir ekip topluyordu ki, İş yapmak orda en zevkli şey olacaktı. Öylede oldu, Bazen deli gibi çalışıyorduk, Bilgisayar başında kalmaktan gözlerimiz kan çanağı gibi oluyordu. Bazende Playstation oynamaktan öyle oluyordu 🙂 Hiç patronluk yapmadı M. X. baba gibi adamdı. Her konuda yardımcı oldu. Özellikle çocuğumun doğduğu günü hiç unutmuyorum, Maddi olarak ciddi sıkıntılar çekmesine rağmen elime 1.000 TL vermiş, Çocuk biraz toparlayınca gelirsin demişti. 15 yıllık iş hayatımda bu kadar içten davranın bir adam görmedim. Adam diyorum. Gerçek ADAM…

Elinden gelenin maddi manevi hep fazlasını yapmaya çalıştı M. X., her hareketiyle beni şaşırttı.

Çocuğum doğduğunda sarılık oldu. Herkes normal olduğunu söylüyordu. Doktorda normal olduğunu, 1 ayda düzelmesi gerektiğini devam etmesi durumunda getirmemiz gerektiğini söylemişti. 1 ay geçti ve çocuğumun sarılığı geçmedi, tekrar doktora götürdük. (bu bölümlerde yaşadığım olayları detaylı şekilde farklı bir yazımda anlatacağım) Acil olarak yoğun bakıma yatırılması gerektiğini söyledi. Eşimle ne yapacağımı şaşırdım. Yoğun bakım dolu olduğundan çocuğumu alıp gittik. İş yerine geri döndüm, Kara kara düşünürken M. X. Baba yetişti olaya, Bir tanıdığının çocuk doktoru olduğunu söyledi, Direk aradı ve çocuğumun yoğun bakıma yatmadan iyileşmesine vesile oldu.

Herşey çok güzeldi.

Vedalardan hep nefret etmişimdir. Ufak tefek sorunlar vardı, Özel olarak yaşadığımız bir sıkıntı yüzünden kendim ayrılmam gerektiğini düşünerek müsaade istedim. Düşünmem lazım vs. dedi, Israr ettim, ve sarılarak hafifte göz dolmasıyla ayrıldık.

Umarım bu yazımı M. X. okur 🙂 kalbime ve yüreğime dokunan nadir insan, İyi ki varsın.

  •  Dip Not : Özel konuyu ilk ve son kez bu blogta göreceksin. Bahsetmek istemedim.

 

Sosyal Medyada Paylaş!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir